#SVAR Ostrava

Volejte zdarma 800 331 145
Úvod / Produkty / Ochrana zdraví / Kukla Speedglas 9100
Kukla Speedglas 9100

Kukla Speedglas 9100

Nová dimenze pohodlí při svařování

Řada nových kukel Speedglas 9100 – teprve čtvrtá za 27 let – s celou škálou skvělých osobních ochranných prostředků pro svářeče – nahrazuje řadu Speedglas 9000.

Návrhářský tým se snažil z kukly Speedglas 9100 vytvořit ideální prostředek pro profesionálního svářeče – kuklu, která nabízí optimální ochranu, pohodlí a skvělé užitné vlastnosti. Zcela nový konstrukční přístup mění od základu nejen způsob, kterým svářeč kuklu používá, ale také pocit, který má z její stability, vyváženosti a přesnosti jejího nasazení.

Začněme závěsným systémem hlavy – upínací šrouby kukly má svářeč umístěny hned nad ušima. Tím se optimalizuje poloha těžiště a kukla pak může být blíž u hlavy uživatele, a to jak ve sklopené tak ve zdvižené poloze. Díky této blízké poloze se kukla zdá po celou dobu užívání lehčí, stabilnější a lépe vyvážená. V podstatě dochází k tomu, že zkrácením ramene síly se sníží „pákový efekt“ kukly, a tím se podstatně zmenší namáhání krčních svalů svářeče.

Aby se snížil tlak působící na citlivé nervy a cévy v oblasti čela, hlavový pásek se sám přizpůsobuje hlavě svářeče. Tlak se rovnoměrně rozvádí pomocí dvojitých posouvacích polštářků, přesně podle tvaru čela uživatele. Kolébková konstrukce náhlavního kříže, působící ve spojení se samo-nastavovacími dvojitými polštářky hlavového pásku, lépe kopíruje skutečný tvar čela svářeče. Svářeč pak nebude muset pro bezpečné nasazení kukly utahovat hlavový pásek tak silně, jak to vyžadují běžné náhlavní kříže. Náhlavní kříž byl navíc navržen tak, aby netlačil na citlivé akupresurní body na temeni hlavy, nad ušima a v zátylku.

Pro více technických a jiných informací o produktu, se prosím podívejte na Svařovací kukla Speedglas 9100 a samozatmívací kazety, nová generace ochrany při svařování Speedglas. Začínaje novou škálou celé řady skvělých osobních ochranných prostředků pro svářeče.

Přečtěte si více o Svařovací kukle Speedglas 9100 (pdf, 137KB)

Zpět